Sağlık bilgi platformuı - 13 Haziran 2024, Perşembe

Eczacıbaşı-Baxalta Genel Müdürü Kaniye Onat

1 Ağustos 2016
Eczacıbaşı-Baxalta Genel Müdürü Kaniye Onat

Shire Türkiye Genel Müdürü Kaniye Onat’ın yeni kurulan Eczacıbaşı-Baxalta’nın Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirildiği bildirildi.

Firmanın bu konudaki açıklaması şöyle:
“Haziran ayında Shire ve Baxalta’nın dünya genelinde birleşmesinden sonra, nadir ve diğer yüksek uzmanlık gerektiren hastalıklar alanlarında küresel biyoteknoloji şirketi haline gelen yeni Shire’ın ve Baxalta’nın dünya genelinde kurduğu tek ortaklık olan Eczacıbaşı-Baxalta’nın Türkiye genel müdürü Kaniye Onat oldu.

Daha önce Sanovel İlaç’da Ürün Müdürü, Schering- Plough ve MSD Türkiye’de Onkoloji ve İmmünoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Kaniye Onat, 2015 yılından beri Shire Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.

Birleşmeyle ürün portföyünü genişleten ve yetkinliklerini artıran Shire ve Eczacıbaşı-Baxalta, yüksek teknoloji standartlarındaki AR-GE çalışmaları ile nadir hastalıklar platformunda küresel bir şirket haline geldi. Yenilikçiliği ve yeni nesil tedavilerin geliştirilmesini destekleyecek olan şirket; Hematoloji, İmmünoloji, Nörolojik Bilim, Lizozomal Depo Hastalıkları (LDH), Gastrointestinal / Dahili / Endokrin ve Herediter Anjiyoödem (HAÖ) ana tedavi alanlarında üretim yapıyor.”

Eczacıbaşı-Baxalta Genel Müdürü Kaniye Onat Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz