Sağlık bilgi platformuı - 13 Haziran 2024, Perşembe

AstraZeneca Gönüllülük Takımı

AstraZeneca Gönüllülük Takımı

“Firma çalışanlarının yüzde 10’undan oluşan gönüllüler çocuklara yardım için etkinlikler düzenliyor.”

Astra Zeneca firması, kendi çalışanları tarafından kurulduğunu belirttiği “Gönüllük Takımı” tarafından kanser tedavisi gören çocuklara yardımda bulunulduğunu duyurdu.

Firma adına yapılan duyuruda Gönüllülük Takımı’nın “toplum ve insanlık yararına gönüllü çalışmalar yapmak isteyen çalışanlar” tarafından oluşturulduğu ve “Daha İyi Bir Yaşam İçin Gönüllüyüz” sloganıyla yola çıkıldığı belirtildi. Geçen Nisan ayında kurulduğu ifade edilen Gönüllülük Takımının, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile işbirliği yaparak İstanbul, Ankara ve İzmir’de 8 hastanenin pediatrik hemotoloji ve pediatrik onkoloji servislerinde tedavi gören çocuklara oyuncak ve kıyafetten oluşan hediye paketleri dağıttığı bildirildi.

Astra Zeneca adına PR çalışmalarını yürüten firmanın bu konudaki bülteninde “Gönüllülük Takımı” ve çalışmaları ile ilgili özetle şu bilgiler verildi:
AstraZeneca’nın Gönüllü Takımı’nın 2016 yılındaki odağı çocuklar oldu. Takım üyeleri 5 Aralık Dünya Gönüllülük Günü vesilesiyle, 2017’de sundukları desteği her geçen gün artırmayı hedeflediklerini belirtti.

AstraZeneca Türkiye çalışanlarının yaklaşık %10’undan oluşan Gönüllülük Takımı önce hedefleri belirledi, ardından yıl sonuna kadar gerçekleştirecekleri gönüllülük aktivitelerini planladı ve gerçekleştirdi.

Gönüllülük çalışmalarına Nisan ayında başlayan AstraZeneca Gönüllülük Takımı, faaliyetlerine Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile işbirliği yaparak devam etti. Maddi durumu yetersiz ve sosyoekonomik olarak dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara eğitim desteği veren TEGV ile işbirliği içinde Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’de 90’a yakın çocukla çeşitli atölye çalışmaları, bowling oynama, deney yapma gibi aktiviteler gerçekleştirildi. Bu aktivitelerle çocukların keyifli saatler geçirmelerine, dünyaya farklı bir gözle bakabilmelerine ve yeni vizyonlar kazanmalarına katkıda bulunuldu.

Ayrıca şirket içinde düzenlenen “Paylaşımcı Perşembe” etkinliklerinde sene boyunca çeşitli yardım ve sosyal sorumluluk aktiviteleri, sivil toplum kuruluşları ile ilgili bilgilendirme ve paylaşımlar gerçekleştirildi. Gönüllülük ve sosyal sorumluluk konusundaki fikir liderleri AstraZeneca Türkiye çalışanlarını bu alanda yönlendirmek adına konuk konuşmacı olarak davet edildi. 

AstraZeneca Gönüllü Takımı’nın koordinasyonunda Türkiye’nin dört bir yanındaki AstraZeneca çalışanlarının desteği ve katkısıyla gerçekleştirilen çalışmalardan gurur duyduğunu belirten AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Dr. Pelin Eriştiren İncesu “İnsan ve toplum yararına gerçekleştirdiğimiz projelerden aldığımız sonuçlar ve yarattığımız pozitif sosyal etkiden duyduğumuz gurur ve güvenle hep birlikte yepyeni bir yola çıktık. AstraZeneca olarak yaşama değer katan ilaçları keşfetmek için bilimin sınırlarını zorlarken faaliyette olduğumuz tüm coğrafyalarda olduğu gibi Türkiye’de de topluma değer katma arzusuyla çalışıyoruz. 5 Aralık Dünya Gönüllülük Günü vesilesiyle toplum ve insanlık adına gönüllü olarak emek veren, çalışan herkese ve AstraZeneca Gönüllü Takımı’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz