Sağlık bilgi platformuı - 13 Haziran 2024, Perşembe

MSD türkiye’de üst düzey atamalar

21 Temmuz 2016
MSD türkiye’de üst düzey atamalar

MSD Türkiye’de üç departmana yeni yöneticiler atandığı açıklandı.

Bu konuda MSD’den yapılan açıklama şöyle:

Ece GökdemirtaşEce Gökdemirtaş İş Geliştirme Direktörü oldu
“Ece Gökdemirtaş, MSD Türkiye Liderlik Ekibi’ne İş Geliştirme Direktörü olarak katıldı. Gökdemirtaş Profesyonel hayatına 2006 yılında Deva Holding’te İş Geliştirme Uzmanı olarak başladı. Ardından Abdi İbrahim İlaç’ta sırasıyla İş Geliştirme Uzmanı, İş Geliştirme Yöneticisi, İş Geliştirme Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Son olarak da Uluslararası Pazarlar Pazarlama ve Satış Direktörlüğü bünyesinde Avrupa ve Kanada başta olmak üzere müşteri markalı ürünlerin Lisans Satış Müdürlüğü görevini üstlendi.

2005 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmasının ardından Gökdemirtaş, 2006 yılında Warwick Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Çalıştığı süre boyunca birçok farklı proje ve uygulamada görev alan Gökdemirtaş, özellikle portföy yönetimi, lisans alım, lisans satış, teknoloji-transferi ve birlikte ürün geliştirme alanlarında çeşitli projelere liderlik etti.”

Funda Zeynep EkincioğluFunda Zeynep Ekincioğlu Hukuk ve Uyum Direktörü oldu

“MSD Türkiye Hukuk ve Uyum Direktörlüğü’ne sağlık sektöründe geniş bir tecrübeye sahip Funda Zeynep Ekincioğlu atandı. Ekincioğlu, Hukuk ve Uyum Direktörlüğü görevinde MSD Türkiye organizasyonunda bulunan İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama, Lojistik, Ruhsatlandırma gibi departmanlara hukuki konularda stratejik ve operasyonel danışmanlığın yanı sıra MSD’nin dünyada ve ülkemizde mevcut düzenleme, yasa, yönetmelik ve politikalarla uyumluluk içinde çalışmasına destek olmak üzere “Uyum (Compliance)” yönetiminden sorumlu olacak.

2004 yılında İstanbul  (Erkek) Lisesinin ardından 2008 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Funda Zeyzep Ekincioğlu Şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku, ilaç ve kamu ihale mevzuatları da dâhil olmak üzere önemli Türk hukuk bürolarında deneyim kazanmış ve uluslararası firmalarda hukuki danışmanlık yapmıştır.

Funda Zeynep Ekincioğlu son olarak, Pfizer Türkiye’de farklı hukuk, uyum ve yeniden yapılanma projelerini yönetmiş; buna ek olarak Kafkaslar ve Orta Asya bölgelerine de hukuk ve uyum konularında destek vermiştir.”

Dünya KüçükçetinDünya Küçükçetin Hastane ve İmmünoloji İş Birimi Direktörü oldu

“Sağlık sektöründe geniş bir tecrübeye sahip Dünya Küçükçetin, Hastane ve İmmünoloji İş Birimi Direktörü olarak Liderlik Ekibi’ne katıldı. 1998 yılında Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olan Dünya Küçükçetin,  denetim ve danışmanlık sektöründe edindiği deneyimlerin ardından, 2002 yılında Amerika’daki City University of New York’ta MBA eğitimini tamamladı.

2003 yılında ilaç sektörüne adım atan Küçükçetin, Novartis firmasında Onkoloji İş Birimi Satış Temsilcisi olarak çalışmaya başladı. 2005 yılına kadar aynı firmada Onkoloji Ürün Müdürü görevini yürüten Küçükçetin, 2005–2006 yılları arasında Johnson&Johnson firmasında Ürün Müdürü olarak çalıştı.

2006 yılından bu yana Novo Nordisk firmasında çalışan Küçükçetin, Biyofarma İş Biriminde Pazarlama alanında, devamında ise aynı firmanın  bölge yönetim ofisinde Pazarlama ve Pazar Erişim departmanlarında farklı roller üstlendi. Küçükçetin, son olarak 2012 yılından bu yana Novo Nordisk’te Biyofarma İş Birimi Direktörü olarak görev aldı.”

MSD türkiye’de üst düzey atamalar Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz