Sağlık bilgi platformuı - 30 Mayıs 2024, Perşembe

Pfizer’de yeni görevlendirme

6 Ağustos 2016
Pfizer’de yeni görevlendirme

“Cem Açık, Pfizer Temel Sağlık İş Birimi Türkiye Lideri oldu”

Cem Açık’ın yeni göreviyle ilgili olarak Pfizer firmasından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“2005 yılında Yeni Ürünler Planlama Müdürü olarak Pfizer ailesine katılan Cem Açık, Mayıs 2016 itibariyle Pfizer Temel Sağlık İş Birimi Türkiye Lideri olarak atandı. Açık, bu görevinden önce Pfizer Temel Sağlık İş Birimi Avrupa Bölgesi’nde patent süresi biten ve bitmekte olan ürünlerin stratejilerinden ve iş sonuçlarından sorumlu bölge lideri olarak görev yapıyordu.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Cem Açık, 1998 yılında Carnegie Mellon Üniversitesi’nde MBA’ini tamamladı. 1998 – 2001  yıllarında American Airlines Finansal Planlama departmanında, 2002 – 2005 yıllarında McKinsey Danışmanlık’ta çalıştı. 2005 yılında Yeni Ürünler Planlama Müdürü olarak Pfizer Türkiye’ye katılan Cem, daha sonrasında sırasıyla Bölge Müdürlüğü, Kurumsal Strateji Müdürlüğü ve Kardiyovasküler (KV) Grup Pazarlama Müdürlüğü yapmıştır. 2011-2013 yılları arasında sırasıyla Pfizer Nütrisyon ve Nestle’de Anne-Bebek Beslenmesi birimlerinde Türkiye, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs’tan sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan Açık, Mayıs 2013’te Pfizer’e geri dönerek Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi KV / Metabolik Terapötik Alan Lideri olarak çalışmaya başladı. Mart 2014 itibariyle Avrupa Bölgesi KV / Metabolik Terapötik Alan Lideri olarak görevini sürdürdü. Aralık 2014’ten bu yana Global Yerleşik Portföy İş Birimi Avrupa Bölgesi’nde patent süresi biten ve bitmekte olan ürünlerin stratejilerinden ve iş sonuçlarından sorumlu bölge lideri olarak görev yapıyordu.

Pfizer Temel Sağlık İş Birimi Türkiye Lideri Cem Açık yeni göreviyle ilgili, ‘Rotasyon ve yönetici atamalarıyla Pfizer Türkiye, yurtdışı Pfizer ofisleri arasında da ün yapmış bir şirket. Çeşitli alanlar ve bölgelerde birçok farklı deneyim edinmemin ardından bilgi birikimimi ve tecrübelerimi Pfizer Temel Sağlık İş Birimi Türkiye Lideri olarak ekip arkadaşlarıma aktaracak olmaktan dolayı mutluyum. Pfizer Türkiye’de yetişen bir yönetici olarak yeni görevimde yeni başarılara imza atacak olmanın heyecanını yaşıyorum’ dedi.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz