Sağlık bilgi platformuı - 30 Mayıs 2024, Perşembe

Kalp damar uzmanları Antalya’da buluştu

Kalp damar uzmanları Antalya’da buluştu

Uluslararası katılımlı Türk Kardiyoloji Kongresinde kalp sağlığı ile ilgili yenilikler ele alındı, bilgi paylaşıldı.

 Türk Kardiyoloji Derneği’nin (TKD) 32. Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongresi bu yıl 20-23 Ekim 2016 tarihleri arasında, Antalya Belek’te gerçekleştirildi.

Avrupa Kardiyoloji Derneği (ESC), Amerikan Kardiyoloji Koleji (ACC), Avrupa Kalp Yetersizliği Birliği (HFA), Avrupa Aritmi Birliği (EHRA) gibi uluslararası dernekler, ülkemizden Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği, Türk Pediyatrik Kardiyoloji Derneği, Türki Cumhuriyetler, Balkanlardan ve dünyanın birçok ülkesinden gelen kardiyologlar Türk Kardiyoloji Derneği’nin 32. Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongresi için Antalya’da buluştu

Kardiyoloji konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde bilim insanlarının katıldığı Türk Kardiyoloji Derneği’nin 32. Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongresi’nin basın toplantısı Türk Kardiyoloji Derneği ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Mahmut Şahin, Türk Kardiyoloji Derneği Gelecek Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol, Türk Kardiyoloji Derneği eski Başkanı Prof. Dr. Lale Tokgözoğlu ile Türk Kardiyoloji Derneği Yönetim Kurulu üyeleri; Prof. Dr. Adnan Abacı, Prof. Dr. Engin Bozkurt, Prof. Dr. Sinan Aydoğdu, Prof. Dr. Necla Özer, Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu, Prof. Dr. Ömer Göktekin ve Prof. Dr. Mehmet Birhan Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Türk Kardiyoloji Derneği’nin 32. Uluslararası Katılımlı Türk Kardiyoloji Kongresi hakkında bilgiler veren TKD Gelecek Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol; “Kongremiz bu yıl 2.375 katılımla gerçekleştirildi. Kongremize ülkemiz dışından komşu ülkelerden, Balkanlardan ve Türki Cumhuriyetler’den de uluslararası düzeyde katılım oldu. Çok sayıda bilimsel çalışma ve olgu başvurusu arasından hakemlerimiz tarafından titizlikle seçilen 333 bildiri ve 298 olgu tebliğ edildi” dedi.

Toplantıda kalp-damar sağlığı ile ilgili güncel gelişmeler, ülkemizdeki mevcut durum yeni araştırma sonuçları ve yeni tedavi yöntemleri paylaşıldı.

Kongrede ele alınan belli başlı konularla ilgili başlıkları tıklayarak ayrıntılara erişebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz