Sağlık bilgi platformuı - 21 Temmuz 2024, Pazar

İEİS: İlaç sevkiyatında aksama olmadı

23 Ocak 2017
İEİS: İlaç sevkiyatında aksama olmadı

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS), ilaç sıkıntısı konusunda yaptığı açıklamada “üyelerimizin tamamı depolara ilaç sevkiyatını aksatmadan devam ettirdi” dedi.

İlaç Endüstrisi İşverenleri Sendikası (İEİS) piyasada yaşanmakta olan ilaç sıkıntısıyla ilgili bir açıklama yaptı.

İEİS’nin açıklaması şöyle:

“Son dönemde basın yayın organlarında bazı ilaç firmalarının, ilaç fiyatlarında önümüzdeki dönemde meydana gelecek artış nedeniyle, bir kısım ilaçları piyasaya vermedikleri yönünde çıkan haberler sonrasında, İEİS olarak bu açıklamayı yapma gereği duymuş bulunmaktayız.

Yarım asrı aşkın bir süredir Türkiye ilaç endüstrisinin gelişiminin sağlanması için çalışan bir kuruluş olarak; ulusal ve çokuluslu firmalardan oluşan 51 üyeyi temsil etmekteyiz.

Üyelerimiz, ilacın toplum sağlığı için önemini bilmekte ve bu sorumlulukla hareket etmektedir. Bu çerçevede, İEİS bünyesindeki üyelerimizin depolara ilaç sevkiyatına her zamanki gibi devam ettiğini büyük bir açıklıkla ifade etmek isteriz.

Toplum sağlığını merkeze almayan, sorumluluktan uzak hiçbir piyasa davranışını kabul etmeyeceğimiz gibi, görmezden de gelemeyiz. İEİS olarak, vizyon ve misyonumuz doğrultusunda, sektörümüzün itibarı ve geleceğini etkileyen bu ve benzeri her türlü iddiayı yakından takip ettiğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

İEİS: İlaç sevkiyatında aksama olmadı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz