Sağlık bilgi platformuı - 21 Temmuz 2024, Pazar

Bilgi Üniversitesi yeni bir bölüm açtı

26 Ağustos 2016
Bilgi Üniversitesi yeni bir bölüm açtı

İstanbul Bilgi Üniversitesi, yüksek lisans programlarına Beslenme ve Diyatetik Yüksek Lisans bölümünü ekledi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, beslenme konusunda yüksek lisans yapmak isteyenler için 2016-2017 akademik yılında öğretime başlayacak bir bölüm açtı. Yeni açılan Beslenme ve Diyatetik Yüksek Lisans Bölümü’ne güz döneminde kayıt yaptırılabilecek.

Bilgi Üniversitesi’nden yapılan açıklamada bugüne kadar 50’yi aşkın lisansüstü programıyla 5 binin üzerinde mezun verildiği belirtildi. Açıklamada, yeni akademik dönemde eğitimlerine başlayacak Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans Programı’yla sağlık sektörünün ihtiyaçlarına hakim olan iş gücü oluşturulmasına katkı sağlamanın amaçlandığı belirtildi.

SAĞLIKTA YÜKSELEN DEĞER

Yeni açılan yüksek lisans programlarından Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans Programı, diyetisyenlere hastalıkların kontrolünde ve yaşam kalitesinin yükseltilmesinde anahtar rol oynayan ileri beslenme bilgisini geliştirmeyi hedefliyor. Son yıllarda Türkiye’de ve dünyada giderek önem kazanan besin-beslenme-sağlık konusundaki bilginin takibi ve aktarılması konusunda gelişmek isteyen adayların başvurusuna açık olan program hakkında ayrıntılı bilgi için mscdietary.bilgi.edu.tr adresi ziyaret edilebilir.

Bilgi Üniversitesi yeni bir bölüm açtı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz