Sağlık bilgi platformuı - 29 Mayıs 2024, Çarşamba

Alvimedica Türkiye’de katater üretiyor

15 Aralık 2016
Alvimedica Türkiye’de katater üretiyor

Fluydo balon kateter, damarda çok rahat ilerleyip, zorlayıcı lezyonlardan kolay geçebiliyor.

Alvimedica firması Türkiye’deki tesislerinde Fluydo balon kateter üretimine başlandığını duyurdu.

Alvimedica’dan Fluydo baylon kataterle ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu bilgiler verildi:
“Sağlık teknolojileri alanında katma değeri yüksek ürünler geliştiren Alvimedica, teknoloji transferiyle, Fluydo markalı, yeni bir balon kateter imalatına Türkiye’deki fabrikasında başladı. Bu ürünün teknolojisi, Alvimedica’nın geçtiğimiz yıllarda İtalya’da satın aldığı CID şirketinden transfer edildi. Şirketin Çatalca fabrikasında yeni ürüne uygun cihaz ve ekipmanlar kurularak, yeni bir üretim hattı oluşturuldu. Teknoloji transferi süresince, üretim personeli, İtalya’da 30 yılı aşkın tecrübeye sahip uzmanlardan eğitim aldı. Fluydo markasıyla üretilen ürün, katma değeri yüksek teknoloji transferine örnek teşkil eden bir süreç izledi.

Fluydo, yenilikçi tasarımından dolayı damarda çok rahat ilerleyerek, zorlayıcı lezyonlardan kolay geçebiliyor. Semi-kompliyant balonlu bu kateter, yüksek patlama basıncına dayanıklı  ve ortalama patlama basıncı yüksek olma özelliği taşıyor. İnce profilli ve hekimlerin çok talep ettiği özelliklere sahip bir balon olan Fluydo, daha zorlu ve spesifik vakalarda hekime büyük kolaylık sağlıyor. Ürünün satışı Arjantin’den Avustralya’ya, Güney Afrika’dan Kore’ye, İsviçre’den Vietnam’a kadar kırkı aşkın ülkeyi kapsıyor.”

Yeni ürünler sırada

“Fluydo’dan sonra, Türkiye’ye transferi planlanan diğer katma değeri yüksek ürün, Cre8 ilaçlı stent taşıma sistemi olacak. Cre8, dünyadaki ilk ve tek patentli rezervuar teknolojisine sahip ve polimersiz ilaç salımı gerçekleştirebilen yüksek teknolojik bir ürün. Bu ürün hem prestij hem de stratejik açıdan şirket için çok büyük önem taşıyor. Fluydo’nun ürün transferi ile oluşturulan deneyim ve altyapı, Cre8 ilaçlı stentin Türkiye’de üretimine imkan sağlayacak. Her iki ürünün teknolojik transferinden sonra yeni geliştirilecek teknolojik ürünlerle, Alvimedica yatırımlarını güçlendirerek, Türkiye’yi katma değeri yüksek teknolojik ürünlerin üretim üssü haline getirmeyi planlıyor.”

Fluydo’nun teknik özellikleri;

“Semi-kompliyant balonlu bu kateter, yüksek patlama basıncına (14 atm) dayanıklıdır ve ortalama patlama basıncı 20 atm’dir . Üstelik girişimsel kardiyoloji alanında, Perkütan Transluminal Koroner Anjioplastisinde (PTKA) kullanılan balon kateter ürünü olarak dikkat çekiyor. Ürün boyutları; 1,5 mm – 4 mm arası değişen çaplarla, 10 mm – 30 mm arası değişen uzunlukta geniş bir yelpazeye sahip. Distal kısmındaki UV ile kür edilmiş hidrofilik kaplama, katetere kayganlık sağlıyor ve rahat kullanım imkanı veriyor. Yuvarlatılmış esnek uç kısmı, kateterin atravmatik özelliğe sahip olmasını sağlıyor. Overmold teknolojisi ile luer bağlantı elemanı ve proksimal şaft tek parça olarak üretilen ürün, kullanım sırasında luer’den kaçak olma ihtimalini ortadan kaldırıyor.”

Alvimedica Türkiye’de katater üretiyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz