Sağlık bilgi platformuı - 29 Mayıs 2024, Çarşamba

Abdi İbrahim’den diyabetlilere destek

15 Aralık 2016
Abdi İbrahim’den diyabetlilere destek

Firma, Avrupa’nın en büyük diyabet bakım, tedavi ve eğitim köyünün Altın Sponsoru oldu.

Abdi İbrahim firması diyabet bakımı amaçlı köye yapılan destekle ilgili şu bilgiyi verdi:

Abdi İbrahim, Türkiye Diyabet Vakfı koordinatörlüğünde İstanbul Şile Doğancılar Köyü’nde yaklaşık 10 bin metrekarelik kullanım alanıyla diyabet hastalarına yaşam desteği vermeyi hedefleyen, Avrupa’nın en büyük diyabet eğitim merkezine sponsor oldu.

Merkez, 200 kişilik oditoryumu, 50-70 kişi kapasiteli toplantı odalarından oluşan eğitim kompleksi, diyabetlilere özel; sağlıklı beslenme kurallarına uygun yemekler hazırlayan restoranı, olimpik yüzme havuzu, tenis ve basketbol sahaları, açık hava tiyatrosu ve özel plajıyla hizmet verecek.

Tatil köyü konseptine sahip merkezde uzman hekim, hemşire, psikolog ve fizyoterapistten oluşan sağlık ekibi bulunacak. Merkezin diyabetik beslenmeye uygun restoranında diyet uzmanları ile birlikte sağlıklı yemekler sunulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Abdi İbrahim Endokrinoloji Bölüm Müdürü Helin Erdoğan; “Diyabet, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu hastalıkla baş etmek durumunda kalan insanların günlük hayatını önemli ölçüde düzenlemelerini gerektiren bir hastalık. Türkiye’de yaklaşık 7 milyon kişinin diyabet hastalığı ile mücadele ettiğini biliyoruz. Diyabet hastalarının hayatını kolaylaştıracak, yaşam kalitelerini yükseltecek imkanları bilimsel temellerle onlara sunacak bu merkezin Türkiye için önemine inandık. Türk ilaç sektörünün lider kuruluşu olarak diyabet hastalarının yaşamını iyileştirecek böylesine anlamlı bir yatırıma destek vermekten son derece mutluyuz. 105 yıldır iyileştirmek için tutkuyla çalışıyoruz, bu tutkumuz şimdi diyabet hastalarına da ışık olacak” dedi.

Abdi İbrahim’den diyabetlilere destek Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz